Kontaktujte nás: +420 731 445 771 | obchod@ep-forklifts.cz
0 Kč

Inovace je klíč
k úspěchu společnosti EP.
Máme globální tým 100 inženýrů,
kteří neustále vyvíjejí a inovují
veškeré naše výrobky.

Servis a služby
- 2 roky záruka
- 24 hodin pro objednávky náhradních dílů
- krátké dodací lhůty
- online technická podpora

Co dělá baterie lithium ion bezpečné?
Nahlédněte s námi do Battery Management Systemu
21.2.2018 / NOVINKY
 
Lithium-iontové baterie jsou největším trendem v oblasti manipulace s materiálem. Li-Ion baterie nabízejí mnoho výhod: vyšší výkon, extrémně krátké doby nabíjení a bezúdržbový provoz.
Jak zařízení EP zajišťuje bezpečnost a dlouhou životnost lithium-iontových baterií? Lithium-iontové akumulátory EP Equipment jsou vybaveny vlastním vyvinutým systémem BMS - Battery Management System, který zajišťuje nejdelší životnost baterií a bezpečný provoz. V tomto článku vysvětlíme důležitost BMS pro baterii a vozík.

Důležitou součástí lithium-iontové technologie je systém správy baterií. Proč?

Úkolem BMS je sledovat stav baterie a řídit vstupní a výstupní oběh mezi vozíkem a nabíječkou.

Všichni jsme slyšeli příběhy o lithium-iontových akumulátorech, které se vznítily. Příčina je přehřátí, většinou při nabíjení. Nestačí mít dobrou nabíječku, aby se tomu dalo zabránit. Systém BMS komunikuje s baterií, vozíkem a nabíječkou a průběžně sleduje teplotu. Systém BMS se rozběhne, když je teplota příliš vysoká.

Životnost lithium-iontové baterie silně závisí na provozních podmínkách. Příliš horké nebo příliš studené prostředí zkracuje životnost baterie. Proto BMS zabraňuje přehřátí baterie během používání. A BMS dělá více: Nabíjení je optimalizováno a cykly nabíjení a vybíjení jsou uloženy v paměti. Potenciál lithium-iontové baterie je tak maximálně využit.

Společnost EP Equipment navrhuje svoje vozíky v závislosti na možnostech baterií a na základě filozofie společnosti tak, aby vozíky byly jednoduché, kompaktní a efektivní. Vozík EPT 12 EZ se tak v loňském roce stal nejprodávanějším vozíkem na světě. Vnitřní vývoj a výroba vlastních vozíků, baterií a regulátorů baterií tak zajišťuje spolehlivou a konzistentní kvalitu a bezpečný a efektivní provoz.

Pokud sháníte nový elektrický paletový vozík Li-Ion, ujistěte se, že má systém BMS. Pokud chcete mít jistotu bezpečné jízdy, kupte lithium-iontový paletový vozík EP Equipment!

Separator

Získali jsme ocenění „Red dot award“ za design a jsme držiteli téměř 200 designových a užitných patentů. - EP Equipment

Služby

Služby EP SERVIS zajišťuje

Předepsané servisní prohlídky v počtu a struktuře odpovídající dané provozní zátěži
Celkové opravy (repase) plošinových vozíků a tahačů včetně kompletní výměny mechanicky namáhaných součástí, motoru a nového laku
Pozáruční opravy veškeré manipulační techniky renomovaných výrobců
Technické kontroly dle ČSN 268805
Revize plynových zařízení
Výroba hydraulických hadic